#razemnaświęta

razem-1024x723

Dzieci z naszego oddziału przedszkolnego już po raz trzeci zaangażowały się w Akcje MEN pt. „Razem na święta”. Celem tej inicjatywy jest zarówno zachęcenie dzieci do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja akcji ma nieco odmienny charakter.

Dzieci tworzyły kartki świąteczne, piekły świąteczne pierniczki dla podopiecznych z DPS Kętrzyn oraz pracowników Nadleśnictwa Srokowo. Przygotowały świąteczne paczki żywnościowe dla rodzin objętych pomocą Caritas. Przedszkolaki nie zapomniały również o „młodszych braciach” czyli pieskach i kotkach, podopiecznych schroniska w Pudwągach.

Akcja MEN pt. „Razem na święta”  znakomicie wpisuje się w idee naszego klubu wolontariatu.

 

Both comments and pings are currently closed.