• 💁‍♀️Z WIZYTĄ W WARSZTATACH TERAPII ZAJĘCIOWEJ

• "Żuczki" odwiedziły zaprzyjaźnione Warsztaty Terapii Zajęciowej, gdzie obejrzały wszystkie pracownie i zapoznały się z wieloma technikami artystycznymi. Punktem kulminacyjnym były warsztaty wielkanocne - wykonanie świątecznych kartek. Była również wielka niespodzianka, czyli coś dla łasuchow, słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie.

• AKCJA „PODZIEL SIĘ MIŁOŚCIĄ"

• W ramach akcji "Podziel się miłością" przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły zbierali karmę oraz fundusze dla schroniska w Pudwągach.

W dniu dzisiejszym przekazaliśmy do Centrum Wolontariatu puszkę z uzbieraną kwotą 442,59 złotych oraz 80 kg specjalistycznej karmy dla podopiecznych schroniska.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim przedszkolakom, uczniom, nauczycielom oraz rodzicom za pomoc i wsparcie.

• AKCJA WOLONTARIATU

• "Żeby zostać dobrym człowiekiem nie trzeba robić wielkich rzeczy... czasami wystarczy podać rękę".

Dziś mieliśmy przyjemność dołożyć naszą cegiełkę dla Pani Marioli Waraksy - Mamo wróć - licytacje dla naszej mamy.

Nasza społeczność szkolna przekazała gang pluszaków, grupa Żuczki przekazała książki "Gang świeżakow", wychowawczyni grupy Pani Marta Żukowska ofiarowała swoją kolekcję książek kryminalnych, a opiekunka grupy Pani Alicja Dolewska przekazała prace artystyczne wykonane przez swoją mamę Panią Teresę Dolewską.

Do akcji przyłączył się również przyjaciel grupy Żuczki Pan Szymon z Karolewa wykonując- prace ręczną techniką wypalania w drewnie - wypalankę.

• DZIEŃ OTWARTY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

• Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej to ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka. Jest to pierwsza okazja do nawiązania kontaktu z grupą społeczną. Aby ułatwić przyszłym przedszkolakom proces adaptacji w dniu 15 marca zorganizowany został w oddziałach przedszkolnych Dzień Otwarty.

W tym dniu rodzice mogli przyjść do przedszkola razem z dzieckiem, zobaczyć salę, poznać kadrę pedagogiczną i pracowników przedszkola.

Głównym celem dnia otwartego było przede wszystkim poznanie organizacji dnia w przedszkolu oraz integracja dzieci podczas wspólnych zabaw i zajęć.

Przyszli wychowankowie chętnie włączali się do zorganizowanych zajęć. Podczas swobodnych zabaw mieli okazję poznać swoich rówieśników, mogli również oswoić się z nowym miejscem, aby we wrześniu chętnie i bez obaw do niego wrócić.

Był to dzień wesoły, kolorowy i pełny wrażeń. Dla miłych gości przewidziano wiele atrakcji. Było wiele radości i uśmiechu. Na dzieci czekały także zdrowe przekąski i słodkie niespodzianki.

Mamy nadzieję, że dla każdego z Was był to mile spędzony czas.

Było nam bardzo miło gościć przybyłych rodziców i dzieci.

Do zobaczenia we wrześniu!

• 💁‍♀️DORADZTWO ZAWODOWE W PRZEDSZKOLU - POZNAJEMY ZAWÓD SPRZEDAWCY

• Dnia 14.04.2024r. dzieci z grupy ,,Biedronki" wybrały się na wycieczkę do sklepu z artykułami imprezowymi. W bogatym asortymencie sklepu znaleźliśmy szeroką gamę artykułów imprezowych oraz fachową pomoc w wyborze odpowiednich produktów. To doskonały wybór dla każdego, kto chce zorganizować imprezę lub uroczystość bez konieczności poświęcania zbyt dużej ilości czasu i wysiłku na pozyskiwanie materiałów eksploatacyjnych. Dzieci z zainteresowaniem oglądały produkty znajdujące się na półkach oraz poznały z bliska pracę sprzedawcy. Utrwaliły właściwe i kulturalne zachowanie się w miejscach publicznych. Wycieczka dostarczyła przedszkolakom pozytywnych wrażeń, wzbogaciła je o nowe wiadomości i doświadczenia.

Dziękujemy właścicielom sklepu Król Imprezy - Ubrania i akcesoria imprezowe za poświęcony czas, miłe przyjęcie oraz przygotowane niespodzianki.

• SPOTKANIE UCZ. KL. 8 Z PRZEDSTAWICIELAMI POWIATOWEGO CENTRUM EDUKACYJNEGO W KĘTRZYNIE

• Dnia 13.03.2024 w ramach doradztwa zawodowego odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klasy 8 z przedstawicielami Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Kętrzynie. Celem spotkania było przybliżenie oferty edukacyjnej na najbliższy rok szkolny. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali prezentacji. Miło było gościć absolwentów naszej szkoły.

• 💁‍♀️"ZABAWA W TEATR"

• Uczniowie klas drugich poznali zawody związane z pracą w teatrze. Sami wykonali kukiełki, którymi później bawili się w teatr kukiełkowy. Odwiedziła nas także pani makijażystka Ada Mięsiak, która pokazała dzieciom tajniki pracy przy charakteryzacji postaci.

• DIEŃ PISARZY I PISAREK

• W Światowym Dniu Pisarzy i Pisarek uczniowie klasy VII A wzięli udział w zajęciach poznających pracę średniowiecznych pisarzy - skrybów, czyli mnichów przepisujących ręcznie księgi. Uczestnicy zajęć zapoznali się również z rolą skryptoriów klasztornych oraz kolejnymi etapami powstawania książek rękopiśmiennych. Uczniowie wtajemniczeni zostali w pracę iluminatora, który odpowiadał za zdobienie ksiąg. W trakcie zajęć odwiedził ich skryba- brat Julian pokazując uczniom jak dawniej uprawiono kaligrafię (sztukę pięknego pisania) piórem gęsim.