Archive for Październik, 2020

INFORMACJE

W związku z obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd informujemy o nowych zasadach obowiązujących w naszej szkole od przyszłego tygodnia.

Wprowadzone zostanie nauczanie zdalne dla uczniów kl. 4-8. Zajęcia będą prowadzone online zgodnie z planem zamieszczonym poniżej.

Poniedziałek będzie dniem organizacyjnym w szkołach, by wychowawcy mogli wszystkie szczegóły zajęć ustalić z rodzicami. Nic nie zmienia się w przypadku dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III. Od poniedziałku funkcjonują normalnie, według planu zajęć.

Plan lekcji- zdalne nauczanie

„PRZERWA NA CZYTANIE”

vvv

Nasza szkoła przystępuje do V edycji ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie”.

Celem akcji jest:
- promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
- integracja środowiska lokalnego;
- pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
- wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;
- zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

28 października (środa) na trzeciej przerwie uczniowie będą czytać dowolną książkę, natomiast młodszym dzieciom będą czytały nauczycielki lub zaproszone osoby.

Trzeba zrobić zdjęcia do relacji z akcji.

Zachęcam i zapraszam wszystkich do współpracy. Więcej »

LEKCJA O BEZPIECZEŃSTWIE NA WODZIE Z LEGENDĄ PŁETWONURKÓW

121602887_971655023341416_6589709127356460853_n

15.10.2020r. uczniowie kl. 8 pod opieką p. Doroty Mendala wzięli udział w żywej lekcji dotyczącej bezpieczeństwa na wodzie, którą prowadził Pan Maciej Rokus. Spotkanie odbyło się w sali widowiskowo – kinowej Kętrzyńskiego Centrum Kultury. Maciej Rokus jest szefem Grupy Specjalnej Płetwonurków RP, wykładowcą Akademii Marynarki Wojennej, a także biegłym sądowym z zakresu prowadzenia „eksperymentu procesowego jak doszło do śmierci w wodzie”. Znany jest z wielu akcji poszukiwawczych w całej Polsce. Zajęcia obejmowały pokaz sprzętu asekuracyjnego i ratunkowego, prezentację multimedialną, wyemitowanie filmu „Bezpieczeństwo i ratowanie życia na morzu”, a także pokazanie technik samoratowania.  Więcej »

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, wiceburmistrz Maciej Wróbel, naczelnik Miasta Kętrzyn – pani Katarzyna Kopeć oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrała pani dyrektor Ewa Stadnicka, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wspólnie z wicedyrektorem – panią Ewą Żołnacz – wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły. W części artystycznej, który w tym roku odbył się w stylu country, uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Anety Chadryś i Eweliny Kopyczyńskiej tańcem, śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. Dla nauczycieli jak również całej obsługi czekał upominek, który przekazali uczniowie wraz z samorządem naszej szkoły. Pani Aneta Chadryś śle serdeczne  podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania Dnia Edukacji Narodowej.

CCI16102020_00001

Z NAJLEPSZYMI ŻYCZENIAMI OD UCZ. KL. IIB

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIA KLASY I

DSCF4659abc

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

WYCIECZKA SZKOLNA UCZ. KL. IIIB

Wycieczka szkolna to doskonała forma integracji z kolegami i koleżankami, nawiązania nowych przyjaźni oraz poznania fajnych miejsc. Uczniowie traktują takie wyjazdy jako możliwość oderwania się od zajęć szkolnych, a nauczyciele mają okazję np. pokazać  dzieciom inny sposób spędzania czasu wolnego opartego na  nauce. Dłuższa rozłąka z rodzicami, uczy odpowiedzialności, samodzielności i zdobywania się na odwagę. Wycieczka rozbudza w nich naturalną chęć poznawania świata, a także rozwija wyobraźnię. Dlatego też klasa IIIb spróbowała swoich sił na dwudniowej wycieczce w Gwarku. Dzieci po przyjeździe do hotelu podpisały kontrakt, którego musiały przestrzegać w czasie pobytu w Gwarku. Odbyły Survival w lesie, budując szałasy, rozpalając ognisko w wykopanej dziurze oraz piły wodę gotowaną z igłami sosny. Po południu poznawały tajemnice mistrza smaku, wykonując własną pizzę z sosem czosnkowym. Wieczorem odbyło się wspólne ognisko z kiełbaskami i tańcem pt. „Watam – Czu”. Drugiego dnia w strojach moro dzieci wraz w wychowawczynią Anetą Chadryś oraz Panią Grażyną Wyszkowską udały się do lasu na Paintball kids, gdzie uczyły się strzelać z markera paintbolowego. Po powrocie do hotelu odbyły się zajęcia mające  na celu nauczyć dzieci negocjowania, efektywnej sprzedaży swoich wyrobów oraz  odpowiedniego i strategicznego wydawania swoich funduszy. Po zajęciach klasa pożegnała swojego animatora, który przez całe dwa dni opiekował się całym zespołem. Do domu wróciliśmy zadowoleni, z wielką głową wrażeń i wspomnień. Wycieczkę uważamy za udaną!!! Więcej »

„DLA BLANKI”

20201007_155714

Serdecznie dziękujemy społeczności przedszkolnej- Dzieciom i Rodzicom oraz wszystkim tym, którzy wzięli udział w akcji „Dla Blanki” organizowanej w naszej placówce szkolnej. Zebraliśmy w ciągu trzech dni około 400 Nutridrinków. Dary zostały przekazane za pośrednictwem wolontariuszy Drużyny Szpiku na ręce Pani Blanki.

Mamy nadzieję, że pomożemy choć troszkę. Cieszymy się, że razem tworzymy empatyczną społeczność.

Dziękujemy!

Koordynator akcji Marta Żukowska, Joanna Kołowrocka – Kot

TABLICZKA MNOŻENIA W STYLU JESIENNYM

120658399_2826320491021889_7180754871814774352_n