Archive for Maj 13th, 2021

FINAŁ „WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO”

Tegoroczny „Wielki Maraton Czytelniczy” organizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę im. J.C. Korzeniowskiego dobiegł końca. Wzięło w nim udział 309 szkół. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 7752 uczniów z województw mazowieckiego, pomorskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego, małopolskiego. Młodzi czytelnicy co miesiąc czytali wyznaczoną przez organizatorów książkę, by potem rozwiązać test.

Nasi uczniowie przystąpili do tego konkursu po raz trzeci. Maja Roguszka została laureatką w kat. klas IV-VI, Nina Gembal i Aleksandra Stefańska otrzymały wyróżnienia.

Gratulujemy sukcesu zarówno wyróżnionym, jak i wszystkim czytelnikom naszej szkoły, którzy wzięli udział w kilkumiesięcznych zmaganiach.