Klub Wolontariatu

linia-ruchomy-obrazek-0532

DZIAŁALNOŚĆ KLUBU WOLONTARIATU W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

linia-ruchomy-obrazek-0532

wolontariat-logo

REGULAMIN_SZKOLNEGO_WOLONTARIATU

PLAN PRACY WOLONTARIATU 2021-22-

 

LIDER KLUBU: Marta Żukowska,

OPIEKUNOWIE KLUBU: Dorota Mendala, Aneta Chadryś, Barbara Jaremko


DZIAŁALNOŚĆ KLUBU WOLONTARIATU W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

OPIEKUNOWIE KLUBU:

Marta Żukowska, Joanna Kołowrocka – Kot, Dorota Mendala

SZPIKOWA PACZKA DLA ONKODZIECIACZKA Z OKAZJI DNIA DZIECKA

 koordynator: Marta Żukowska

FB_IMG_1622284144074

FB_IMG_1622284151491

FB_IMG_1621265972941


NAKRĘCONA AKCJA „ZBIERAMY ZAKRĘTKI”

 koordynator: Marta Żukowska


MotoMajówka 2021 – akcja charytatywna dla Krzysia

08.05.2021r.

Już po raz trzeci nasz Klub Wolontariatu reprezentowany przez Panią Martę Żukowską i jej wychowanków wsparł MotoMajówkę – akcję charytatywną, tym raz na rzecz małego Krzysia chorego na białaczkę limfoblastyczną. 8 maja do Barcian zjechali motocykliści z Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji „MotoMasuria”, którego członkiem jest również Pani Marta. Były licytacje, kiermasz ciast, grill, konkursy i loteria fantowa organizowana przez Drużynę Szpiku. Była też możliwość oddania krwi, zostania dawcą szpiku. Ogromne podziękowania należą się  rodzicom z grupy ‘Żuczki” za przekazanie ciast na licytację oraz osobisty wkład w MotoMajówkę. Tata małego Wojtka zorganizował przejazd swoim własnym kabrioletem. Zebrany dochód w kwocie 12 107, 36 zł został przekazany na leczenie Krzysia.

 koordynator: Marta Żukowska

183940900_1858377477645427_774210172086725354_n


013


pobrane

 

WIELKANOCNA AKCJA CHARYTATYWNA

Kochani Uczniowie i Rodzice, wiemy, że macie wielkie serca i niejednokrotnie udowodniliście, że można na Was liczyć. Poprosiliśmy Was o wsparcie w kolejnej akcji charytatywnej organizowanej przez Klub Wolontariatu dla wspaniałej rodziny ucznia naszej szkoły, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej i nie zawiedliście nas również i tym razem. Wspólnie stworzyliśmy wielkanocną paczkę od wesołego zająca, a przekazana ilość rzeczy, upominków i zabawek przerosła nasze oczekiwania. Prezentów było tak wiele, że zdecydowaliśmy część mniejszych ubranek i pampersów oraz środki czystości przekazać dzieciom przebywającym w Pogotowiu Opiekuńczym w Węgorzewie.

Pięknie dziękujemy wszystkim darczyńcom i Wolontariuszom za okazaną pomoc i wsparcie.

„Serce się raduje, że rodzice i dzieci pomagają dzieciom, które tej pomocy potrzebują”. Dzięki takim akcjom wspólnie możemy być przekaźnikiem radości dla innych.

Do podziękowań dołącza się również Rodzina dla której zorganizowana została akcja oraz opiekunki Pogotowia Opiekuńczego w Węgorzewie.

Korzystając z okazji życzymy Wam zdrowych, spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.

koordynator: Marta Żukowska, Dorota Mendala


URODZINOWA NIESPODZIANKA DLA MADZI

155790526_1147973872329837_6431610388015039790_n

25 lutego swoje 8 urodziny obchodziła Madzia, dzielna wojowniczka. Dziewczynka jest jedną z pięciorga dzieci p. Justyny i p. Andrzeja z Reszla. Choć wydaje się, że jest to zwyczajna rodzina, która wiedzie spokojne życie w małym miasteczku, to okazuje się, że rzeczywistość jest zupełnie inna. Rodzina ta zmaga się z wieloma problemami, a największym z nich jest choroba dzieci. Madzia oraz jej dwie siostry walczą z nieuleczalną chorobą  Neurofibromatozą typu 1 oraz złośliwym nowotworem nerwów wzrokowych – glejakiem. Choroba ta sprawia, że dziewczynki stopniowo tracą wzrok. Madzia jest w trakcie chemioterapii i wymaga stałej opieki wielu specjalistów. Bardzo nas wzruszył los tej rodziny, dlatego Szkolny Klub Wolontariatu we współpracy z pielęgniarką szkolną p. Lucyną Długosz postanowił zorganizować urodzinową niespodziankę dla Madzi. Nasi uczniowie udowodnili, że mają „wielkie” serduszka.  Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie kl. I-VIII przygotowali nie tylko dla Madzi, ale również dla jej rodzeństwa całą masę upominków. Wśród prezentów znalazły się kartki urodzinowe, maskotki, gry planszowe, słodycze a nawet podkowa na szczęście. Nie zabrakło również tortu urodzinowego, a przygotowała go p. Sylwia, mama naszych uczennic.  Mała jubilatka była ogromnie szczęśliwa i nie spodziewała się takiego prezentu.  Cieszymy się, że w tak szczególnym dniu mogliśmy sprawić, iż uśmiech z twarzy dziewczynki nie znikał.

Madzia, a także Szkolny Klub Wolontariatu bardzo serdecznie dziękują wszystkim przedszkolakom i uczniom kl. I-VIII zaangażowanym w akcję, ich rodzicom, a także wychowawcom. Bez Was Kochani nie udałaby się ta niespodzianka.

Dziękujemy bardzo, jesteście CUDOWNI!

koordynator: Marta Żukowska, Dorota Mendala


uid_c3fee00ca0b0f8273b42fc674272f8821475060013120_width_1920_play_0_pos_0_gs_0_height_1080

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM WALENTYM :)

PRZYŁĄCZ SIĘ DO WALETNYNKOWEJ ZBIÓRKI SŁODYCZY DLA PODOPIECZNYCH

DPS W KĘTRZYNIE

Oddział Przedszkolny oraz uczniowie naszej Szkoły Podstawowej wsparli akcję prowadzoną przez Drużynę Szpiku oddział Barciany na rzecz podopiecznych DPS Kętrzyn pod symbolicznym tytułem „I Ty możesz zostać świętym Walentym”. Mamy nadzieję, że zebrane dary wniosą w życie mieszkańców odrobinę radości i sprawią, że chociaż na chwilę zapomną o troskach, problemach i samotności. Koordynator akcji Pani Marta Żukowska dziękuje za każdy najmniejszy gest.

 koordynator: Marta Żukowska


„Prawdziwym bogactwem człowieka jest całe dobro jakie czyni dla świata”

20210126_120206

Serce na plastikowe  nakrętki stanęło przed naszą szkołą. Opiekę nad tym „dziełem” będzie sprawować Szkolno-Przedszkolny Klub Wolontariatu. Na ręce Pani Marty Żukowskiej, Joanny Kołowrockiej – Kot oraz Anety Chadryś przekazał je we wtorek pan Daniel Kowalczyk, właściciel firmy „Zakład Kowalsko-Ślusarski Kowalczyk” wraz z Panem Mariuszem Chadryś, tatą naszego przedszkolaka, który w ramach wolontariatu przyczynił się do stworzenia tego „dzieła” (za co bardzo dziękujemy). Nakrętki do serduszka mogą wrzucać wszyscy zainteresowani. Nasi uczniowie oraz dzieci z przedszkola proszeni są o podanie zebranych kilogramów wychowawcom oraz wykonanie pięknęgo zdjęcia.W


TRÓJKA ZAGRAŁA Z WIELKĄ ORKIESTRĄ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

WOŚP

 

31 stycznia odbył się 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 30 Wolontariuszy w których skład wchodzili nauczyciele, rodzice oraz dzieci z naszej szkoły wyruszyło na teren naszego miasta, aby rozpocząć zbiórkę na rzecz „Laryngologii, Otolaryngologii i Diagnostyki Głowy”. Do akcji włączyły się również dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III. Szczególnie w tak trudnym czasie otworzyliśmy nasze serca na potrzeby innych!!!!! Zebraliśmy łącznie 17 299,73. Z całego serca DZIĘKUJEMY wszystkim zaangażowanym w tak ogromne przedsięwzięcie jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Możemy być z siebie dumni, że dołożyliśmy naszą cegiełkę do ratowania ludzkiego życia.
 koordynator: Marta Żukowska, Dorota Mendala

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI DLA CARITAS – CHARYTATYWNE SIATKI

 koordynator: Marta Żukowska


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

 koordynator: Marta Żukowska


ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI DLA PODOPIECZNYCH DPS W KĘTRZYNIE

DEKOROWANIE PIERNICZKÓW ŚWIĄTECZNYCH W GR. PSZCZÓŁEK - Samorządowe  Przedszkole nr 151 z oddziałami integracyjnymi w Krakowie


images

ZBIÓRKA KARMY DLA PSÓW I KOTÓW ZE SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT

Nauczyciel koordynujący akcję : p. Marta Żukowska


Akcja projektu „pod biało- czerwoną”

unnamed

Szanowni Rodzice

Serdecznie zapraszamy do włączenie się do projektu „Pod biało- czerwoną”, realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu roku masztów i flag każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod flaga państwową, a także godne uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920- w szczególności wśród młodego pokolenia.

Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online. Zachęcamy do oddawania głosu pod linkiem. Każdy mieszkaniec gminy może oddać jeden głos poparcia na swoją gminę.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!

koordynator: Marta Żukowska


druzyna

„Żuczki”, „Misie” i „Pszczółki” i ich POMOCNA DŁOŃ

Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie po raz kolejny pokazują swoje otwarte, ciepłe serce. Tym razem dzieci zaangażowały się w akcję „Pomocna dłoń – akcja wsparcia dla Domu Pomocy Społecznej w Kętrzynie, gdzie pojawił się wirus”. Maluchy przygotowały dla seniorów paczkę z środkami ochrony osobistej, która zostanie dostarczona kętrzyńskim seniorom poprzez wolontariuszy Drużyny Szpiku. Akcję koordynowała Marta Żukowska.

Jak to się mówi…” Czym skórka za młodu nasiąknie tym na starość trąci” Pamiętajmy, to, czego teraz nauczymy dziecko, później na pewno zaprocentuje.

received_371965673854870                     received_345984350000657                          received_839333670171593

 koordynator: Marta Żukowska


image-20190923201411-2

GRUPY PRZEDSZKOLNE „ŻUCZKI”, „MISIE” I „PSZCZÓŁKI” wzięły udział w  zbiórce żołędzi.

Zebrane dary lasu posłużą jako pokarm dla zwierząt w czasie nadchodzącej zimy.

Zbiórka trwała do końca października.

received_613296872721971

koordynator: Marta Żukowska, Joanna Kołowrocka- Kot


„DLA BLANKI”

20201007_155714

 

Serdecznie dziękujemy społeczności przedszkolnej- Dzieciom i Rodzicom oraz wszystkim tym, którzy wzięli udział w akcji „Dla Blanki” organizowanej w naszej placówce szkolnej. Zebraliśmy w ciągu trzech dni około 400 Nutridrinków. Dary zostały przekazane za pośrednictwem wolontariuszy Drużyny Szpiku na ręce Pani Blanki.

Mamy nadzieję, że pomożemy choć troszkę. Cieszymy się, że razem tworzymy empatyczną społeczność.

Dziękujemy!

t

 koordynator: Marta Żukowska