Archive for Czerwiec, 2018

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii UROCZYSTEGO ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 Więcej »

UROCZYSTE ROZDANIE NAGRÓD

IMG_20180613_143632W dn.13 czerwca w kętrzyńskim ratuszu odbyło się  z udziałem naszych uczniów uroczyste rozdanie nagród za udział w miejskich konkursach- o Wojciechu Kętrzyńskim, o zamkach gotyckich i ortograficznym. Nagrody wręczał uczestnikom konkursów  Burmistrz Krzysztof Hećman. Z naszej szkoły nagrody  książkowe za zwycięstwa i udział otrzymali uczniowie: Karol Stefański, Olga Łozowska i Zuzia Lesik za udział w konkursie o patronie miasta i Agata Ożga za II miejsce w konkursie ortograficznym. Więcej »

ZIELONA SZKOŁA

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z Zielonej Szkoły w roku szkolnym 2017/2018 Więcej »

Najmłodsze pokolenie Kętrzyna i Uniwersytet Trzeciego Wieku

IMG_9049W Galerii KCK odbył się wernisaż wystawy przygotowanej przez  sekcję fotograficzną Uniwersytetu Trzeciego Wieku we współpracy z naszym oddziałem przedszkolnym. Na fotografiach ich autorzy starali się pokazać najmłodsze pokolenie kętrzynian w jej naturalnym otoczeniu, ich pasje, zainteresowania i sukcesy. Więcej »

KONKURS LITERACKI „PRZYGODA Z WOJCIECHEM KĘTRZYŃSKIM”

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW ramach obchodów Roku Wojciecha Kętrzyńskiego Szkoła Podstawowa nr 3 im. M. Zientary- Malewskiej zorganizowała Miejski Konkurs Literacki „Przygoda z Wojciechem Kętrzyńskim”.  Celem konkursu było przybliżenie sylwetki patrona naszego miasta,propagowanie wiedzy o życiu Wojciecha Kętrzyńskiego,rozwijanie umiejętności literackich,uwrażliwienie na piękno i bogactwo języka ojczystego oraz popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Komisja w składzie : Elżbieta Kimbar, Bożena Kowalczyk- Pietkiewicz i Grażyna Wyszkowska oceniały 95 prac zgłoszonych do konkursu. Więcej »

MIEJSKI KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I DZIAŁALNOŚCI WOJCIECHA KĘTRZYŃSKIEGO

IMG_20180529_100906W związku z twającymi obchodami Roku Wojciecha Kętrzyńskiego, w dn. 29.05 o godz. 10.00 w loży odbył się zorganizowany pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Krzysztofa Hećmana, przez Szkołę Podstawową nr 3 Miejski Konkurs Wiedzy o Wojciechu Kętrzyńskim.  W konkursie udział wzięło 15 uczniów ze wszystkich kętrzyńskich szkół podstawowych. Dla niektórych z uczestników nie był to pierwszy konkurs wiedzy o patronie miasta, odbyły się już w tym roku bowiem Powiatowy Konkurs o Wojciechu Kętrzyńskim i konkurs zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, oddział w Kętrzynie. Głównym źródłem informacji dla przygotowyjących się do konkursu uczniów były monografie Stanisława Achremczyka poświęcone życiu i działalności Wojciecha Kętrzyńskiego. Więcej »

TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

4 czerwca z okazji XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom uczniowie klas III pod opieką nauczycielek p. Anety Chadryś , p. Krystyny Osieckiej oraz p. Grażyny Wyszkowskiej wzięli udział w II Powiatowej Lokomotywie Czytania , która w tym roku ruszyła pod hasłem „Czytanie łączy”.

Dzieci  poznawały teksty znanych polskich poetów i pisarzy, które były czytane przez kętrzyńskich seniorów. W trakcie spotkania trzecioklasiści wraz z lokomotywą odwiedzili Poradnię Pedagogiczno-Psychologiczną, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i inne instytucje mieszczące się w budynku Starostwa. Wszędzie  witani byli przez dorosłych, którzy czytali najmłodszym wiersze. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku z okazji Dnia Dziecka.

MIĘDZYPRZEDSZKOLNE ZAWODY SPORTOWE

received_20706307698737225 czerwca br.   W Hali Mistrzów odbyły się Międzyprzedszkolne Zawody Sportowe „W duchu fair play”. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 4 w Kętrzynie. Udział w rywalizacji wzięły   drużyny sportowe wraz ze swoimi paniami z Miejskich Przedszkoli: „Puchatek”, „Uszatek”, „Malinka”, „Prymusik” i Grupa Smerfy z naszego oddziału przedszkolnego.

Dzieci rywalizowały ze sobą w 10-ciu wyścigach drużynowych z ogromnym zaangażowaniem. Chętnie włączały się we współpracę ze swoimi zespołami. Dominował duch zdrowego współzawodnictwa i bezpiecznego pokonywania trudnych zadań. Zawody stały się okazją do promocji zdrowego stylu życia poprzez ruch oraz niepowtarzalnej zabawy i integracji ze środowiskiem lokalnym.Za swój wysiłek dzieci otrzymały dyplomy i puchar, a panie podziękowania.

KIEDY ŚMIEJE SIĘ DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT – DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

100_3729       100_3713

Jak co roku nasze przedszkole hucznie uczciło Dzień Dziecka.  Wszystkie grupy  w ramach tego dnia zorganizowały wyjazd do srokowskiego lasu. Program wycieczki przewidywał niesamowite atrakcje dla dzieci , które miały okazję sprawdzić swoje sprawności i umiejętności w różnych konkurencjach.  Oprócz tego były wesołe zabawy integrujące, konkursy i zabawy taneczne.  Jednak największą atrakcją było wspólne spożywanie kiełbasek z grilla, pieczonych pianek, słodziutkich lodów i cukierków. Wszystkie dzieci w tym dniu były radosne i szczęśliwe. Zapraszamy do galerii zdjęć.