Dnia 18 września w najmłodszych klasach odbyło się spotkanie z Panem policjantem. Dzieci miały okazję wysłuchać ważnych i wartościowych uwag i wskazówek, m. in. w jaki sposób bezpiecznie dotrzeć na lekcje do szkoły.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W KLASIE II B
16 września obchodziliśmy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi, radości i odkrywania talentów. Wszystko zaczęło się od ciekawej książki. Bohaterką książki Petera Hamiltona Reynoldsa pt:„Kropka” jest Vahti - dziewczynka, która nie lubiła malować. Vahti odkryła swój talent i stała się inspiracją dla wielu dzieci. Pokazała, że mogą pokonać swój lęk przed czymś nowym.
6
🤭 WYKOPKI 🥔🥔🚜
Nasi podopieczni zostali dosłownie ... wyprowadzani w pole!
WYKOPKI to temat przewodni wycieczki integracyjnej, w której dnia 13 września brały udział wspólnie klasy drugie i piąte!
Jesienią z pól i ogrodów należy zebrać ostatnie plony.
Dzięki zaproszeniu Państwa Rodak uczniowie mieli możliwość poznania zawodu rolnika, doświadczyć, czym są wykopki i przy pomocy jakich maszyn rolniczych następuje ich zebranie. A zbieraliśmy ziemniaki te małe i te większe .... okrągłe, owalne i te mniej kształtne Oczywiście nie mogło zabraknąć kiełbasek z ogniska, przepysznych rogalików i wyśmienitego ciasta! – Już wiemy, po ciężkiej pracy w polu jedzenie smakuje najlepiej!
Zapał i zaangażowanie uczniów w pracę zaskoczył nas wszystkich, a zbieranie ziemniaków okazało się nie tylko pracą, ale też nauką i dobrą zabawą. Klasy drugie przed wykopkami odwiedziły także łowisko wędkarskie, gdzie mogły zobaczyć zwierzęta żyjące zwykle na dziko i te hodowane w gospodarstwach.
Raz jeszcze dziękujemy państwu Rodak za lekcję w terenie, za cudowną atmosferę, niespodzianki i to, że bardzo troskliwie się nami zajęli!
85
💁WYJAZD KLAS III NA WYKOPKI DO GNATOWA
Wyjazd klas trzecich na wykopki do Gnatowa – lekcja przyrody i tradycji w praktyce.
We wtorek 17 września, uczniowie klas trzecich mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu edukacyjnym – wyjeździe na wykopki do Gnatowa. Celem tej wycieczki było nie tylko zapoznanie z tradycyjnymi pracami rolnymi, ale również nauka o przyrodzie i znaczeniu uprawy ziemi w codziennym życiu.
Uczniowie wyruszyli na wycieczkę w pełni zmotywowani, gotowi na nowe wyzwania. Po dotarciu do gospodarstwa, zostali serdecznie przywitani przez gospodarzy. Następnie dzieci miały możliwość aktywnego uczestnictwa w wykopkach, co okazało się nie tylko edukacyjne, ale również bardzo satysfakcjonujące.
W trakcie pracy uczniowie mieli okazję zrozumieć, jak ważna jest ciężka praca rolników, a także jak kluczowe jest dbanie o środowisko naturalne.
Po zakończonych wykopkach, wszyscy zebrali się na wspólny posiłek, podczas którego mogli spróbować świeżo upieczonego ciasta przygotowanego przez gospodarzy. Atmosfera była pełna radości i integracji – wspólna praca, zabawa oraz rozmowy z pewnością zacieśniły więzi między uczniami.
Wyjazd na wykopki do Gnatowa okazał się nie tylko interesującą lekcją przyrody i historii, ale także wspaniałą okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, z dala od codziennych szkolnych obowiązków. Uczniowie wrócili do domów pełni wrażeń, nowej wiedzy i szacunku do pracy na roli.
Podsumowując, wycieczka do Gnatowa była nie tylko świetną okazją do nauki poprzez praktykę, ale również wspaniałym dniem pełnym nowych doświadczeń. Dziękujemy gospodarzom za ciepłe przyjęcie i możliwość przeżycia tej niezapomnianej przygody!
47
💁WYCIECZKA NA WYKOPKI🥔🥔🥔
Dnia 12 września uczniowie klas pierwszych wybrali się na wykopki. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska, jak wygląda ciężka praca rolnika. Największą atrakcją było zbieranie ziemniaków. Wszyscy prześcigali się w szybkim napełnianiu wiaderek. Brudne ręce i uśmiechnięte buzie były dowodem na to, że nie była to tylko praca, ale też świetna zabawa. Kolejną atrakcją było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Dzisiejsza wycieczka była doskonałą okazją do bliższego poznania, wspólnego spędzenia czasu i zintegrowania się uczniów z obu klas pierwszych.
Serdecznie dziękujemy rodzicom- Państwu Strankowskim za przyjęcie i przygotowane niespodzianki-owoce i słodkie przysmaki.
44
NARODOWE CZYTANIE
Klasy 8a i 8b uczestniczyły w Narodowym Czytaniu. W tym roku czytane były fragmenty "Kordiana" Juliusza Słowackiego.
1
💁♀️UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
💁♀️UCZNIOWIE DECYDOWALI, CO LUBIĄ CZYTAĆ!
Dnia 03.06.2024 w naszej szkole odbyły się Ogólnopolskie Wybory Książek.
Na podstawie wybranych przez uczniów książek została stworzona Szkolna TOP LISTA ulubionych książek dla dzieci i młodzieży. Celem akcji było poznanie preferencji czytelniczych uczniów, promocja ulubionych książek oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania dla przyjemności.
W głosowaniu udział wzięło 145 uczniów klas I-VIII oraz 16 dzieci z grup przedszkolnych -"0". Razem w głosowaniu wzięło udział 161 osób.
W Polsce w Ogólnopolskich Wyborach Książek wzięło udział 2110 szkół.
TOP LISTA NAJLEPSZYCH KSIĄŻEK WYBRANYCH PRZEZ UCZNIÓW SP NR 3:
Klasy 0
„Kicia, kocia” Anita Głowińska - seria
„Dzieciaki z ulicy Tulipanowej” Joanna Krzyżanek
„Misia” Aniela Cholewińska -Szkolik - seria
„W krainie dinozaurów” Marek Marcinkowski
Klasy 1
„Zaopiekuj się mną” Holly Webb - seria
„Martynka” Gilbert Delahaye i in.- seria
„Scooby-Doo!" James Gelsey
„Vaiana skarb Oceanu” Małgorzata Strzałkowska
Klasy 2
„Akademia pana Kleksa” Jan Brzechwa
„Pipii Pończoszanka” Astrid Lindgren
„Kraina Smoków” Cornelia Funke
„Prawdziwy świat koni" Jackson Jaime
Klasy 3
„Dziennik cwaniaczka” Jeff Kinney - seria
„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyna Bednarek
„Nella” Nella Mała Reporterka
„Drzewo do samego nieb” Terlikowska Maria
Klasy 4
„Złote klucze Horse Club”- seria
„Wojownicy” Erin Hunter - seria
„Dziennik cwaniaczka” Jeff Kinney - seria
„Tomek Łebski” Liz Pichon - seria
Klasy 5
„Dziennik cwaniaczka” Jeff Kinney - seria
„Fala” Maria Krasowska - seria
„Najfutbolniejsi” Roberto Santiago - seria
„Harry Potter” J.K. Rowling - seria
Klasy 6
„Rodzina Monet” Weronika Marczak - seria
„Igrzyska śmierci” Suzanne Collins - seria
„Rahim. Ludzie z tylnego siedzenia” Przemek Corso, Sebastian Salbert
„Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Montgomery - seria
Klasy 7
„Fala” Maria Krasowska - seria
„Rodzina Monet” Weronika Marczak - seria
„Co wyszeptał nam deszcz” Joanna Balicka
„Zwiadowcy” John Flanagan - seria
Klasy 8
„11 papierowych serc” Kelsey Hartwell
„My, dzieci z dworca ZOO" Christiane Felscherinow
„Flaw(less)” Marta Łabęcka - seria
„Opowiem o tobie gwiazdom” Edyta Prusinowska
Szczegółowe wyniki zostały przesłane do organizatora „Biblioteka w Szkole”.
ŻYCZYMY ZACZYTANYCH WAKACJI !
KĘTRZYŃSKI ROWEROWY MAJ
Szkoła Podstawowa nr 3 najaktywniejszą szkołą w akcji Kętrzyński Rowerowy Maj.
Dnia 20 czerwca odbyło się podsumowanie tegorocznej edycji akcji Kętrzyński Rowerowy Maj. Wśród nagrodzonych uczestników kampanii znaleźli się także wychowankowie i nauczyciele z naszej placówki.
Dzięki systematycznemu i bardzo licznemu uczestnictwu w akcji, nasza Trójeczka zdobyła 1 miejsce i została narodzona tytułem - Najaktywniejsza szkoła.
W nagrodę dostaliśmy bon o wartości 1000zł, do wykorzystania na sprzęt sportowy. Dziękujemy serdecznie za wyróżnienie i przypominamy, że głównym organizatorem akcji Kętrzyński Rowerowy Maj było Miasto Kętrzyn, przy współpracy z różnymi instytucjami i sponsorami.
Bardzo dziękujemy naszym przedszkolakom, uczniom, koordynatorom akcji i nauczycielom, którzy aktywnie włączyli się w kampanię. Dziękujemy również naszym rodzicom za wsparcie i współpracę.
21
WYCIECZKA UCZ. KL. III DO ŚWIĘTEJ LIPKI
11 czerwca uczniowie klas trzecich udali się do Świętej Lipki, by podziękować za dar przyjęcia I Komunii Świętej. Uczestniczyli we mszy świętej, podczas której złożyli akt przyrzeczenia Matce Bożej. Przy ognisku było pełno śmiechu i szaleństwa, a na koniec lody najlepsze na Mazurach. Oczywiście nie zabrakło kupna pamiątek przy Sanktuarium. Wróciliśmy uśmiechnięci i pełni wrażeń. To była udana wycieczka!
17