• 💁WYCIECZKA NA WYKOPKI🥔🥔🥔

• Dnia 12 września uczniowie klas pierwszych wybrali się na wykopki. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska, jak wygląda ciężka praca rolnika. Największą atrakcją było zbieranie ziemniaków. Wszyscy prześcigali się w szybkim napełnianiu wiaderek. Brudne ręce i uśmiechnięte buzie były dowodem na to, że nie była to tylko praca, ale też świetna zabawa. Kolejną atrakcją było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Dzisiejsza wycieczka była doskonałą okazją do bliższego poznania, wspólnego spędzenia czasu i zintegrowania się uczniów z obu klas pierwszych.

Serdecznie dziękujemy rodzicom- Państwu Strankowskim za przyjęcie i przygotowane niespodzianki-owoce i słodkie przysmaki.

• CZY WIESZ (PO) CO JESZ?

• We wrześniu na technice rządzą owoce.

Owoce, to źródło błonnika, witamin A, C i z grupy B, poza tym potasu, polifenoli (o właściwościach przeciwutleniających). Cechuje je dość niska wartość energetyczna.